Lasten lyhytelokuvailta 18.12. – hengähdyshetki joulun odotukseen 

Taide- ja kulttuurikeskus Kalevan Navetan Hugo-salissa järjestetään torstaina 18.12. Lasten lyhytelokuvailta. Nyt neljättä kertaa osana valtakunnallista lyhytelokuvapäivää järjestettävän tapahtuman näytöskokonaisuus koostuu useasta, erityisesti lapsille suunnatusta, lyhytelokuvasta, joita lapsi voi tulla katsomaan vaikkapa oman perheen tai tutun aikuisen seurassa.   

Yhden näytöksen kesto on n. 25 min. Näytökset alkavat Hugo-salissa klo 17.30 ja klo 18.30. Näytöksiin on vapaa pääsy ja ne sisältävät maksuttoman glögi- ja popcorntarjoilun.  

Esittelyt illan lyhytelokuvista julkaistaan tällä sivulla sekä tapahtuman Facebook-sivulla lähiaikoina. 

Illan järjestää Seinäjoen kaupungin kulttuuripalveluiden lastenkulttuurikeskus Louhimo. 

Muistathan myös aikuisille suunnatun lyhytelokuvaillan, joka järjestetään torstaina 11.12. Kalevan Navetan Kammiossa. Lisätietoa aikuisten lyhytelokuvaillasta löydät osoitteesta kalevannavetta.fi