Marita Ylevä
ts. lastenkulttuurikoordinaattori
marita.yleva@seinajoki.fi
p. 040 774 8564


Jarkko Salo
Taidekasvattaja
jarkko.j.salo@seinajoki.fi
p. 040 774 8562


Minna Peltoniemi
Taidekasvattaja
minna.k.peltoniemi@seinajoki.fi
p. 040 537 7716


Elina Muotio
Taidetestaajat-koordinaattori
elina.muotio@taidetestaajat.fi
p. 044 418 1633


Raija Lambacka
Harkku-koordinaattori
Harkku – Seinäjoen harrastamisen malli
raija.lambacka@seinajoki.fi
p. 044 754 1899


Jenni Packalen
Koordinaattori, ohjaaja
jenni.packalen@seinajoki.fi
p. 044 754 1750


Eija Saariaho
Kulttuurikasvatussuunnitelmakoordinaattori
eija.saariaho@seinajoki.fi
p. 044 470 0372


Anne Lähdesmäki
Lastenkulttuuripedagogi
anne.lahdesmaki@seinajoki.fi
p. 044 418 1800


Ilkka Kivimäki
Kesäsoittajien tuottaja
ilkka.kivimaki@seinajoki.fi
p. 044 418 1681


Tanja Huuskonen
Lastenkulttuurikoordinaattori
(perhevapaalla 30.4.24 alkaen)


Omar Zouiter
Lastenkulttuurituottaja
(perhevapaalla 8/2024 saakka)

Lastenkulttuurifestivaali Pikkuprovinssia koskevissa asioissa ole yhteydessä
Jonna Katajamäki
Kulttuurituottaja, Seinäjoen kulttuuripalvelut
jonna.katajamaki@seinajoki.fi
p. 044 754 1618

Osa-aikaisina ja tuntiperusteisesti Louhimolla työskentelee lisäksi työpaja- ja kerho-ohjaajia, taiteilijoita sekä pedagogeja.